Galeria

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

2021-12-26 23:51
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY 2021 r.
 1. Bardzo serdecznie witamy parafian, mieszkańców Zakopanego, gości i turystów. Życzymy dobrego wypoczynku i radości z przeżywanych Świąt oraz błogosławieństwa od Nowonarodzonego Jezusa. Dziękujemy, że pamiętacie o przepisach sanitarnych, które służą naszemu zdrowiu.
 2. Chcemy podziękować tym, którzy pomogli nam przeżyć święta. Szczególne podziękowania dla siostry Barbary za dekorację kościoła i choinek. Dziękujemy też p. Bogdanowi, p. Andrzejowi, p. Barbarze, Mateuszowi i Wawrzkowi za przygotowanie naszej szopki i pomoc w dekoracji kościoła. P. Stanisławowi i Janowi dziękujemy za piękne choinki. (Siostrom Albertynkom za piękny wystrój kaplicy), (a pani Marii za przyozdobienie kaplicy w Kuźnicach). Bóg zapłać!
 3. Bóg zapłać też Paniom, które w wigilie sprzątały nasz kościół i dbają o jego czystość przez cały rok.
 4. Podziękowania kierujemy do tych, którzy przyczynili się do upiększenia liturgii w czasie Pasterki: Służbie Liturgicznej Ołtarza, Młodzieży Oazowej, Radzie Duszpasterskiej, Panu Organiście i Kapeli Góralskiej.
 5. Zachęcamy do obejrzenia naszej szopki - góralskiej stajenki Betlejemskiej, w której ubiór górali wzorowany jest na XIX wiecznych strojach góralskich. Szczegóły na tablicy informacyjnej przed szopką.
 6. Jutro przywitamy ikonę Świętej Rodziny poświęconą przez Abpa Marka Jędraszewskiego w Ludźmierzu. Rozpoczyna ona Rok Świętej Rodziny. 27.12 w naszym kościele o godz. 16.00 przywitanie ikony, a o godz. 17.00 uroczysta Msza św. (składka na Mszy św. będzie przeznaczona na inicjatywy organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin). Różaniec w intencji rodzin o godz. 18.00. Młodzież prowadzi czuwanie przy ikonie o godz. 19.00. Nabożeństwo połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 20.00. We wtorek czuwanie rozpoczniemy przy ikonie Mszą św. o godz. 7.00, o godz. 8.00 zapraszamy Zgromadzenia Zakonne, o godz. 9.00 lektorów i ministrantów, o godz. 10.00 wspólnota męska sług św. Michała Archanioła, o godz. 11.00 Różę św. Jana Pawła II, o godz. 12. Różę św. Brata Alberta, o godz. 13.00 Adoratorów Krwi Chrystusa, o godz. 14.00 Odnowę w Duchu Świętym. Czuwanie zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej modlitwy przy ikonie Świętej Rodziny. Szczegółowy plan znajduje się > tutaj <.
 7. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek - święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
  • Wtorek - święto św. Młodzianków, męczenników
  • Sobota - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 8. W piątek uroczysta Msza św. dziękczynna i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego w naszym kościele o godz. 17.00, a w kaplicy w Czernichowiance o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spowiedź w pierwszy piątek w kościele od godz. 16.30. Z racji świątecznego dnia (Sylwestra) Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę Nowy Rok. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Składka z uroczystości jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec.
 10. W nowym roku planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską. Chcemy dostosować tradycyjną kolędę do wymogów sanitarnych, które nas obowiązują. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej w podwójnym wydaniu w cenie 10 zł. W Gościu Niedzielnym cenny dodatek, płyta CD z czterema Ewangeliami. To pierwsza z dwunastu płyt. Kolejne będą raz w miesiącu w 2022 r. dołączone do Gościa.